Denizli Dişhekimleri Odası & Muğla Dişhekimleri Odası 9.Termodental Bilimsel Sempozyumu Gerçekleştirildi

Denizli Dişhekimleri Odası & Muğla Dişhekimleri Odası 9.Termodental Bilimsel Sempozyumu Gerçekleştirildi

DİŞHEKİMLERİ 9. TERMODENTAL’DE BULUŞTU

Denizli Dişhekimleri Odası ve Muğla Dişhekimleri Odası tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen TERMODENTAL BİLİMSEL SEMPOZYUMU bu yıl da çeşitli etkinliklerle gerçekleştrildi.

Toplum Ağız ve Diş Sağlığı Haftası ve 22 Kasım Dişhekimleri Günü kapsamında gerçekleştirilen; Ana sponsorluğu Ünlü Ege Diş Deposu tarafından üstlenilen 9. TAREMODENTAL BİLİMSEL SEMPOZYUMU 24-25 Kasım tarihlerinde Colossae Thermal Hotel’de gerçekleştirildi. Açılış konuşmasını Denizli Dişhekimleri Odası Başkanı ve Türk Dişhekimleri Birliği M.Y.K.Üyesi olan Dt. İrfan KARABABA’nın yaptığı sempozyuma çok değerli akademisyenlerin sunumlarıyla ve eğitimleriyle devam edildi.Başkan Karababa yaptığı konuşmada toplum ve diş sağlığına vurgu yaparak herkesin yılda en az iki kez diş hekimine kontrol amacıyla bile olsa gitmesi gerektiğini; bunun çok daha büyük problemlerin oluşmadan önlemlesinde önemli bir adım olduğunu dile getirdi. Sempozyuda çeşitli illerden de  pek çok dişhekimi ve akademisyen katılımcı olarak yer aldı.

İki günlük programda katılımcılar mesleki gelişmeleri ve yeni ekipmanları takip etme fırsatı buldu. Türk Dişhekimleri Birliği (TDB) Genel Başkan Vekili Dr. Dt. Serdar Sütçü’nün de katıldığı bir panel düzenlendi. Bu panelde katılımcılar mesleki sorunlarını doğrudan TDB’nin en üst düzeydeki yöneticilerine bildirme fırsatını da yakaladı. Panelde değinilen bir diğer konu da diş hastalarının sevki ile ilgili basında yer alan haberlerdi. TDB yetkilileri bu konuda henüz kesinleşen bir karar olmadığını, buna rağmen basında yer alan haberlerden dolayı hastaların tedavilerini ertelediklerini söyledi. Bu durumun hastaların kendi sağlık durumlarını çok ciddi ve geri dönülemez bir biçimde etkileyebileceğine ve ne olursa olsun tedavi süreçlerini ertelememeleri gerektiğine de önemle dikkat çekti.

Sempozyum kapsamında çeşitli firmaların katıldığı bir de fuar alanı oluşturuldu. Katılımcılar bu fuar sayesinde yeni teknolojileri ve ekipmanları görme ve deneme fırsatı yakaladı.

Sempozyum programında yer alan çeşitli kurslar düzenlendi. Konusunda uzman akademisyenler tarafından verilen kurslar sonrasında katılımcılara kurs katılım sertifikaları da dağıtıldı.

Katılımcıların ve konukların katılımıyla gerçekleşen ve geleneksel hale gelen TERMODENTAL SEMPOZYUMU GALA YEMEĞİ her yıl olduğu gibi bu yıl da çok renkli görüntülere sahne oldu. Katılımcıların doyasıya eğlendiği bu önemli gecede yine Denizli Dişhekimleri Odası tarafından geleneksel hale getirilen bir plaket töreni gerçekleştirildi. Sırasıyla meslekte 15, 20, 25, 30 ve 35 yıllarını tamamlayan Dişhekimlerine plaketleri AK Parti Denizli Millet Vekili Nurcan DALBUDAK ve TDB Genel Başkan Vekili Serdar Sütçü tarafından takdim edildi.

Sempozyumun Pazar günü gerçekleştirilen bölümünde Denizli’nin ve Tüm Türkiye’nin yakından tanıdığı Karikatürist Mehmet Selçuk, Gırgır’ın efsane kapak çizeri Şevket Yalaz ve mizah yazarı Savaş Ünlü’nün katıldığı keyifli ve öğretici bir bir de söyleşi düzenlendi. Söyleşi Denizli Dişhekimleri Odası Başkanı Dt. İrfan Karababa’nın Mehmet Selçuk’a plaket vermesiyle son buldu.

Denizli’nin yanısıra çeşitli illerden de Dişhekimi ve akademisyenlerin katıldığı 9. TERMODENTAL BİLİMSEL SEMPOZYUMU her yıl olduğu gibi bu yıl da bilimin, mesleki birliğin ve dostluğun etrafında coşkuyla gerçekleşti. 


DENİZLİ DİŞHEKİMLERİ ODASI

27.11.2012 10:12
yükleniyor..